Binyamin Netanyahu: Savaşa devam etmek dışında seçeneğimiz yok

AA

Gazze’de insani dram yaşanıyor.

Bölgede 7 Ekim günü başlayan saldırılar tüm hızıyla devam ediyor.

İsrail’in ayrım gözetmeksizin sivil yerleşim yerleri, hastaneler, camiler ve kiliselere yönelik saldırılarında, çoğu çocuk ve kadın binlerce Filistinli hayatını kaybetti.

“Savaşa devam etmek dışında seçeneğimiz yok”

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Tel Aviv’de düzenlenen haftalık hükümet toplantısındaki konuşmasında, Gazze’de hafta sonu 14 İsrail askerinin daha öldürülmesi üzerine, ” bize çok ağır bedel ödetiyor ama savaşmaya devam etmek dışında seçeceğimiz yok.” dedi.

İsrail ordusunun, Şeridi’ne “tam güç saldırısında başarılar elde ettiğini” savunan Netanyahu, ABD Başkanı Joe Biden ile telefon görüşmesinde “zafere kadar savaşmaya devam edeceklerini söylediğini ve ABD’nin bunu anladığını” dile getirdi.

“İsrail bağımsız bir devlettir”

Netanyahu, ABD’nin “operasyon adımlarını engellediği, engelleyeceği yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını” iddia ederek, şu ifadeleri kullandı:

İsrail bağımsız bir devlettir. Savaştaki kararlarımız, operasyonlar hesaplamalara göre yapılır, detaya girmeyeceğim. Bunlar, dış baskıyla dikte edilemez. Güçlerimizi nasıl kullanacağımız bağımsız bir karar, ordunundur başka kimsenin değil.

Netanyahu, hedeflerinin “Hamas’ı yok etmek, rehineleri geri getirmek ve İsrail vatandaşlarının güneyde ve kuzeyde güven içinde yaşaması” olduğunu söyledi.

İsrail ordusunun kara işgalini genişletmeye çalıştığı Gazze Şeridi’nde son 24 saatte 14 İsrail askerinin öldürüldüğü açıklanmıştı.

Haber Kaynağı: Anadolu Ajansı (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x