Donald Trump’tan “Evde Tek Başına” itirazı

Chris Columbus’un yönetmenliğini yaptığı Macaulay Culkin, Joe Pesci ve Catherine O’Hara gibi ünlü isimlerin başrollerini paylaştığı Evde Tek Başına 2, ilk film vizyona girdikten iki yıl sonra yeniden yeni yıl ruhunu yaşatmak için 1992’de hayranlarıyla buluşmuştu.

Film, birinci film kadar hasılat elde edemese de yine de yeni yıl klasiklari arasına girmeyi başardı.

Evde Tek Başına 2’nin bir diğer dikkat çeken tarafı ise eski başkan Donald Trump’ın da rol alması…

Filmin büyük bir kısmı o sırada Trump’ın sahip olduğu The Plaza Hotel’de çekildi. Hatta 2020’de Columbus verdiği bir röportajda, çekimlerin otelde yapılabilmesi için Trump’ın filmde görünmeyi şart koştuğunu anlattı: “Ücretini ödedik ama aynı zamanda ‘Plaza’yı kullanmanın tek yolu benim filmde yer almam’ dedi. Bu yüzden onu filme koymaya karar verdik.”

Ancak eski başkan, olayı bambaşka anlatıyor. Trump, çarşamba günü Truth Social’da filmin yönetmeni Chris Columbus’un yaptığı açıklamalara atıfta bulunarak “Hiçbir şey gerçeklerden bu kadar uzak olamaz” diye yazdı.

Trump’a göre Columbus, eski başkanı kameraya almak için Trump’a yalvardı: “Çok meşguldüm ve bunu yapmak istemedim. Çok naziktiler ama her şeyden önemlisi ısrarcıydılar. Kabul ettim.”

Filmde Kevin, Trump’a otelin lobisini soruyor. Sadece 10 saniye görünen Trump, “Bu küçük rol filmin başarılı olmasına yardımcı oldu, ama eğer zorbalığa maruz kaldıklarını hissettilerse ya da beni istemedilerse, neden beni filmde tuttular ve 30 yıldan fazla bir süre orada tuttular? Çünkü ben harikaydım ve hala da öyleyim” dedi.

Columbus, 2020’de verdiği röportajda, “Filmi ilk kez gösterdiğimizde çok tuhaf bir şey oldu: Trump ekrana geldiğinde insanlar tezahürat etti. Ben de ‘Onu filmde bırakın. Bu seyirci için bir an’ dedim” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x